Başarıya Götüren Aile....

Başarıya Götüren Aile…

Her Ailenin kitapliginda hatta her an yanında olması gereken harika bir kitap. Ben çok faydalanıyorum. Doğan CÜCELOĞLU hocamızın emeğine sağlık…

Başarıya Götüren Aile...
Başarıya Götüren Aile…

Anababanın başarıdan ne anladığı önemli midir?
Önemli, hem de pek çok önemlidir!
Niçin?
Çünkü başarı anlayışı, anababanın çocuktan beklentisinin temelini oluşturur. Çocuktan beklenen şeyler, anababanın çocukla etkileşimine her gün yirmi dört saat yön verir; anababanın çocukla kurduğu bu temel ilişki, onun özünü, karakterini, yaşama bakış tarzını biçimlendirir. Bu kitapta anababanın beklentisinin temelini oluşturan başarı anlayışını irdeledim: Anababa başarıdan ne anlamaktadır?

Yazar Hakkında
Toplam 15 yazı
Arzu Hoca
Arzu Hoca
1995 yılında Beyoğlu Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği Bölümünü bitirdim. Çeşitli özel sektör ve milli eğitime bağlı okullarda eğitmen ve yönetici olarak çalıştım. Bu dönem içinde okulöncesi dönem eğitimi konusunda birçok gözlem yapma ve gözlemlediklerimle deneyim kazanma şansı buldum. Çoklu Zekâ, Reggio Emilia, Hıge Scope eğitimleri alarak yıllarca hayal ettiğim anaokulu projemi 2001 Şubat ayında İpekböceği Çocuk Yuvası, Kreş ve Anaokulunu açarak gerçekleştirdim. Ve 2010 Ekim ayından itibaren yeni, büyük ve tam donanımlı binamızda deneyimli eğitim kadrom ile çocuklarımıza "daha fazla ne verebiliriz?" düşüncesi ile yürümekteyiz. "Her gün uyanıp okula geldiğimde ve çocukların gülen yüzleriyle karşılaştığımda iyi ki bu mesleği seçmişim diyor ve mesleğimi ne kadar çok sevdiğimi anlıyorum..." Arzu Uçtu KILIÇ Okul Öncesi Eğitim Uzmanı ( İpekböceği Anaokulu Kurum ve Kurucu Müdürü )
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara